Фантазери, мрійники і творчі вас запрошують до себе на дива.
Мета: познайомити учнів з торчістю, талантами однокласників та їх родин. Розивати увагу, творче мислення. Виховувати повагу до традицій своїх предків.
Хід заходу
1.Сьогодні в цьому класі свято,
ми дуже раді всіх вітати!
І сподіваємось, що кожен
для себе щось узяти зможе.
2.Хтось настрій добрий запозичить,
бо посмішка усім нам личить.
Хтось – слову доброму зрадіє,
бо про добро усі ми мрієм.
3.Та починати вже нам час,
сюди ми запросили вас
аби всі разом у дружнім колі,
В домівці нашій – рідній школі –
Сердечно й щиро привітати
-Доброго дня, дорогі наші мами татусі, бабусі дідусі.
Сьогодні ми з вами зібралися на свято Родини.
Родина сім’я – це найдорожче для кожної людини. У сім’ї діти вчаться добру, вчаться шанувати свій рід, свою землю,берегти пам’ять свого роду. Родина це не тільки рідні родичі адже родина, до родини – це народ.
-В якій країні и живемо? Як називають людей, які живуть в Україні?
- Ми українці народ, який складається з родин великих і малих, дружніх і працьовитих. Мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишиванка, дідусева казка – все це наша пам’ять, наші символи, наша історія, у сім’ї повинні любити одне одного, повинна панувати атмосфера взаємодопомоги, тепла, турботи, в цій сім’ї ростуть щасливі діти.
- Мати! Батько! Які дорогі для кожного з нас ці слова. Скільки в них тепла , щастя,радості, душі, милосердя і доброти! Коли народжується дитина батьків переповнює почуття радості, щастя і ще чогось такого, що не можна пояснити словами.
-Спочатку батьківські очі дивляться на нас із любо’ю, потім – з гордістю, а далі з надією.
-Хочеться,щоб кожен із нас шанував своїх батьків, розумів їхні мудрі поради, думав про них,був поруч у скрутну хвилину. Відгукувався на кожен поклик.
4.Як мені вас не любити,
Рідний батьку, нене,
Та ви ж мене згодували
І дбали про мене.
Та ви ж мене випестили
Щирими руками,
Ой нема то ніде в світі,
Як батько і мама.
5.Батько розуму навчає,
Мати приголубить.
Ніхто мене так на світі,
Як вони, не любить.
6.Дай же, Боже, щоб я виріс,
В школі гарно вчився,
Щоб я батькові і ненці
Добре відплатився.
-Звичайно, усі ви будете вдячними своїм рідненьким батькам і за науку, і за турботи, і за недоспані ночі, за веселі ігри і за вечори за уроками. І саме в житті дитини-школяра і батьків іноді трапляються ситуації, які змушують хвилюватися як батьків так і дітей.
Послухаймо одну таку історію.
Батьки”чомучки”
Ну і мама! Ну і тато!
Наче справжні дошкільнята!
Нічогісінько не знають
Смішно і сказать комусь!
Бо щодня мене питають
Лиш одне: "чому” й "чому”?
Ти чому образив віту?
А чому отримав двійку?
І чому прийшов так пізно?
Та чому в шкарпетках різних?
Ти чому такий не послух?
А чому не стелиш постіль?
Ти чому вірш не учиш?
А чому портфель без ручки?
І чому такий синець
Ох! Настане мій кінець!
Не поясниш їм ніколи
Хоч би дуже захотів…
Треба їх віддать до школи,
Хай питають вчителів.
-Існує легенда, що, коли народжується дитина Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитини ангела-охоронця. Уві сні ангел цілує дитя тричі: в чоло – аби воно зростало розумним, в личко, щоб було красивим, та в груди – аби здоров’я, любов, доброта вселилися в його тіло, серце та душу.
- Немає на світі двох однакових людей. Навіть близнюки, зовні подібні, як дві краплини води, різняться між собою своїм характером, бажаннями, поглядами на життя. Кожна людина – індивідуальність. Кожен учень нашого класу має свої вподобання, здібності, таланти. Так і в кожній родині є свої традиції, свята, уподобання. З деякими з родинних традицій ми сьогодні познайомимося.
- Згадайте народні символи нашої держави.
- Одним із символів є українська вишиванка. Вишивання — один з найпоширеніших видів народного мистецтва. У різний час вишивальниці використовували для роботи лляні, конопляні та бавовняні нитки, вовна, волосся, бісер, дорогоцінні камені, черепашки і навіть монети. Знаряддям вишивання залежно від рівня розвитку цивілізації були кам’яне шило, кістяні, бронзові, сталеві і позолочені голки.
Найдавніші вишивки, що збереглися до наших днів, датуються вченими VI-V століттями до н. е.
- Сьогодні мистецтво вишивання представляє родина Гапонюк.
-На даний час вишивка буває дуже різноманітною. Чим зараз вишивають? Вишивки якими матеріалами ви бачили? Бісером зараз не лише вишивають, а й плетуть прикраси.
Бісероплетіння виникло давно, його історія налічує майже 6 тисяч років. Вперше виникло це мистецтво ще в Давньому Єгипті, а матеріал, який використовувася у процесі такої творчої діяльності, називався «бусра», у перекладі з арабської мови цей термін означає «фальшиві перли».
*Мистецтво бісероплетіння сьогодні представляє Антонюк Маша…
З бісеру також виготовляють аплікації.
Ще одна творча родина Євтушок представить роботи з бісеру.
-Наш рідний край зажди славився піснями.
Свою творчу, співучу родину представить Спеціальна А. з піснею «Іграшковий світ».
-Пропоную трішки відпочити і пофантазувати. Пограємо у гру «Вгадай корисні речі»
-Я називатиму вам чудернацький фантастичний предмет, а ви маєте вгадати, що це і для чого призначений? Н-д. дивантел – диван з телевізором. Ліг на диван і на ньому ж дивися телевізор.
Плитояль (плита і рояль разом) – це дуже важлива і потрібна річ. Кращої не знайти! Граєш і готуєш обід.
Сум руля – сумка-каструля – прийшовши з магазину з продуктами, можна відразу ставити на плиту.
Праскопиловізор (праска, пилосос, телевізор) – хвастатись не буду, але скажу чесно – потрібнішої речі, ніж ця в будинку не знайти. Однією рукою прасуєш, іншою пилососиш, і при цьому дивишся телевізор.)
-Усі корисні речі колись створили люди власними руками. Усе, що люди виготовляють власноруч зараз називають хенд мейд. Що ж це таке?...
Hand Made — сталий вираз у англійській мові, що в перекладі означає "ручна робота". Тобто всі предмети, зроблені своїми руками, а також унікальні за своїм виглядом (у єдиному екземплярі), можна назвати одним словом — Hand Made.
Для того, щоб вийшло щось по-справжньому гарне та милувало око, треба вкласти душу, тому Hand Made також означає — "зроблено з душею".
Творчою родиною,що виготовляє вироби з душею є сім’я Ковальських і їх вироби з цікавих предметів.
До хенд мейду зараз відносять багато видів роботи. Не виняток і дитячі захоплення резинками. Про свої творчі доробки нам розкаже Салій Даша.
-Від виробів зроблених з душую пропоную поринути в казку.
Гра «виправ помилки»
-Ви любите казки? А читаєте їх? Перевіримо.
Гра «Виправ помилки у казці»
Розповідаю відому казку, замінюючи в ній деякі слова. Гравці, що помітили помилку, повинні плескати в долоні.
1. «Жила-була на світі дівчинка. Звали її Зелена Шапочка. Покликала якось дівчинку тіточка і співає їй:
- Дочко моя, Синя Кепочко! Піди сьогодні до дідуся, віднеси йому футбольний м'яч і кеди.
- Добре, сказала Жовта Шапочка, узяла булочки й пішла...».
2. «Жила-була коза. І було в неї семеро гарненьких маленьких кошенят. Одного разу зібралася коза піти з дому, от і говорить вона своїм пухнастим діточкам: «Котяточка мої, дітки, піду-но я на ставок, наловлю для вас шоколадних рибок. А ви будьте розумними-розумними, поводьтеся добре, а двері вхідні всякому відчиняйте, хто в них постукає». (Чому не можна пускати в хату?)
-Про кого були і казки?
-У нашому класі є дівчинка, яка захоплюється світом тварин і долучила до цієї роботи маму. Про своє захоплення розповість Іванова Кіра.
-Красою природи і нашого краю, і у всьому світі можна милуватись і захоплюватись. Красу природи оспівують у піснях, описують у віршах, передають на своїх полотнах художники і фіксують на своїх знаках фотографи.
-У нашому творчому колективі є родина Федоренко, яка саме за допомогою фотографії передає красу її величності природи.
Розповідь родини Федоренко.
-Наші найбільше в людях цінували щирість, доброту душі та працьовитість. До праці завжди привчали своїх дітей. Біля вогнища в давні часи головувала мама, а згодом і донька, яка підростала. До творчої, цікавої роботи біля мами Людмили звикла і наша учениця Яна. Вони творять смачну красу. І сьогодні готові з нами поділитись своєю творчістю.
-Ви усі особливі, ви найкращі. Я бажаю вам усім,діти, поважати працю рідних, допомагати у важкі хвилини. Творити лише добро. І тоді ви станете справжніми людьми з великої літери. Дякую вам усім за участь, бажаю творити і досягати вершин.
|