Середа, 24.04.2024, 19:19Вітаю Вас Гість | RSS
Сонячна країна
сайт вчителя початкових класів
Бражук Оксани Олександрівни
Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [25]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


Головна » Файли » Мої файли

Урок розвитку мовлення
30.11.2016, 22:15

Урок розвитку мовлення.

Розповідь за серією сюжетних  малюнків, планом та опорними словами «Каштанчик»

Мета: вчити учнів складати розповіді за серією малюнків, планом та опорними словами; розвивати зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. «Мозковий штурм» (повторення теоретичного вивченого матеріалу)

2.     Каліграфічна хвилинка

К ї ив иї шт ин кш

-Пропишіть каліграфічно, звертаючи увагу на з’єднання

*Загадка

-Прекрасне, горде й величаве   

Стоїть на березі Дніпра.

Князів-русинів вічна слава

У назві міста ожива. (Київ)

*Словникова робота

-Що ви знаєте про це місто?

-Слово Київ – словникове слово. Запам’ятайте його написання.

-Складіть речення з цим словом. Звуко-буквений аналіз слова.

ІІІ.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

•   Що за диво?

На гіллі їжачки ростуть малі.

В них гостренькі колючки

Та зелені кожушки. (Каштани)

— Які слова допомогли вам відгадати загадку?

—  Сьогодні ми будемо вчитися складати розповідь про каштанчик за серією сюжетних малюнків, планом та опорними словами.

IV.   РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 

1.    Бесіда про каштан

— Що ви знаєте про каштан? Розкажіть.

— Символом якого міста є це дерево?

— Місто Київ прекрасне будь-якої пори. Та найбільше гостей заїжджається сюди, мабуть, усе-таки навесні, коли київські каштани пишно розпускають біло-рожевий квіт, адже Київ називають містом каштанів. Квітучий каштан є символом міста, гордо красуючись на його гербі. (малюнки міста, герб Києва)

— Погляньте на малюнок і розкажіть про квітку каштана. З чим її порівнюють? (Зі свічкою.)

— Коли достигають на каштанах плоди? На кого вони схожі? (На їжачків, на кактуси)

— Чим саме?

— Що станеться, якщо посадити маленький каштанчик у землю? (Виросте каштан.)

— Яку користь приносять дерева?

2.     Фізкультхвилинка

3.     Робота за підручником (с. 69-70)

— Розгляньте малюнки (вправа 1).

— Де виріс каштанчик?

— Що сталося з маленьким каштанчиком восени?

— Хто прийшов до каштана?

— Що побачила дівчинка під деревом?

— Як ми назвемо дівчинку?

— Що вона зробила з каштанчиком?

— Як почувався каштанчик у кишені дівчинки?

4.     Самостійне складання речень за планом та опорними словами

Учні дають відповіді на запитання, використовуючи слова з довідки:

Каштанчик, упав, на, бруківку; прийшла, дівчинка; вона, підняла, колючого, каштанчика; поклала, його, у, кишеню; каштанчику, було, затишно; він, задрімав. 

Варіант розповіді

Маленький каштанчик упав на бруківку. До каштана прийшла дівчинка Оксанка. Вона підняла колючого каштанчика. Поклала його у кишеню. Ка-штанчику стало тепло і затишно. Він задрімав.

5.     Робота в групах

Завдання: скласти усну розповідь про те, що зробить Оксанка з маленьким каштанчиком.

V.    ПІДСУМОК УРОКУ

— Ви чудово працювали на уроці! 

— Давайте саджати більше каштанчиків, щоб з них виростали крислаті каштани і наша земля була уквітчана їх чудовим цвітом!

Категорія: Мої файли | Додав: ксюша | Теги: складання розповіді за серією малюн, урок розвитку мовлення
Переглядів: 860 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites